Anasayfa_eski

Tüm Faaliyetlerimiz..

Yetim Çocuklara Destek

Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve SeKa-Sar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sami Özdağ’ın Yetim Çocuklara·Destek Projesidir. Yetimlerin hamisi misyonunu üstlenen Vakıf; destek projesi kapsamında 2005 yılından bu yana tüm yetimlere ulaşılarak, O – 14 yaş arası çocuklara sevgi, destek ve yardım sunmaktadır.

Atık Sahası Olarak Kullanılan Alanın Ağaçlandırılarak Ormana Dönüştürülmesi

1997 yılında Saray Holding Sekasar Vakfı tarafından Karaman Mut Yolu üzerinde bulunan atık sahası olarak kullanılan 2.000.000 m²’ lik tarım dışı arazi büyük bir emek ve çaba ile işlenerek orman vasfı kazandırılmak üzere ağaç dikimi yapılmıştır. Bu güne kadar arazi üzerine 1.500.000 adeti aşkın fidan dikimi gerçekleştirilmiş olup, orman alanına dikim, sulama, sürme ve bakım hizmetleri yapılmaya devam edilmektedir.

Semiha Özdağ Hanımefendi Hatıra Ormanı adı verilen orman, TEMA Vakfının kurucusu Sn. Hayrettin Karaca ve TEMA gönüllülerinden oluşan bir grup tarafından da ziyaret edilmiş ve fidan dikilmiştir. Proje TEMA tarafından da övgüye layık görülmüştür.

Orman yapımı projemiz Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 2007 yılı Uygulanmış Çevre Konulu Projeler arasında “En iyi Proje” Ödülünü almıştır.
“Toprak Dede” Sn. Hayrettin Karaca’yı rahmetle anıyoruz.

Ahmet Yesevi Camii

Karaman Ahmet Yesevi Camii Yapımı 2002 Yılında İlimiz İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi 1104. Sokak Karaman, adresinde
AHMET YESEVİ CAMİİ,
ismi ile bir camii yaptırılarak, Karaman halkına hediye edilmiştir.
Ahmet Yesevi Camii’ nin
her yıl bakım, tamirat, boya, temizlik ve benzeri ihtiyaçları Saray Holding tarafından karşılanmaktadır.

Ayni ve Nakdi Yardımlar

İhtiyaç Sahibi Şahıs, Kurum ve Kuruluşlara Ayni ve Nakdi Yardım Edilmesi
Saray Holding ihtiyaç sahibi şahıs, kurum ve kuruluşlara ayni ve nakdi olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Holding; Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Hemodiyaliz Ünitesi ve Karaman Devlet Hastanesine Hemodiyaliz Ünitesi alımı, Ulusal Aşı Kampanyası kapsamında Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne destek olunması, özel eğitime muhtaç çocuklara kırtasiye yardımı, Karaman Valiliği’nce mültecilere yapılan gıda yardımlarının desteklenmesi gibi pek çok projede yer almıştır. İlimizde düzenlenen Uluslararası Yunus Emre’yi Anma Törenleri için Karaman Valiliği’ne destek olunmuş, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, Çocuk Sitesi ve Yaşlılar Yurdu için çeşitli maddi yardımlar sağlanmıştır.

Sıcak Yemek Yardımı

Vakfımız bünyesindeki aracımız ile Saray Holding mutfaklarında özel aşçılarımız tarafından özenle hazırlanan nefis yemeklerimiz 63 aileye ulaşmaktadır.
Her hafta Perşembe günleri vakfımız binasında çorba ikramı yapmaktayız .

Özellikle Yetim ailelerimize Ramazan aylarında ve diğer aylarda olmak üzere gıda yardım paketleri hazırlanarak evlerine kadar ulaştırılmaktadır.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Fen Fakültesi Binası

20.01.2007 tarihli 26409 sayılı Resmi Gazete’de Karaman’da Kamil Özdağ Fen Fakültesi kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yayınlanmıştır. 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Karaman’da Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi kurulmuş ve Kamil Özdağ Fen Fakültesi bu üniversiteye bağlanmıştır. Bina tüm eğitime hazır halde sunulmuştur. Eğitim devam etmektedir.

Gıda Teklonoji Bölümü

Karaman’ın tarıma dayalı gıda sanayi sektöründeki gelişimine paralel olarak yetişmiş ve eğitimli insan gücü ihtiyacını gidermek amacıyla 1998 yılında Karaman Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde
Hacı Adnan Özdağ Gıda Teknolojileri Bölümü inşa edilip, Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edilmiştir.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Hacı Adnan Özdağ Çocuk
Trafik Eğitim Parkı Yapımı Türkiye’de ilk defa 1997 yılında Çocuk Trafik Eğitim Parkı yaptırılarak Karaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına hibe edilmiştir. Söz konusu proje;
okul öncesi çocukların ve diğer öğrencilerin uygulamalı trafik eğitimi alabileceği bir Trafik Eğitim Park alanı inşasını kapsamaktadır .. Alan, her türlü trafik eğitimine olanak verecek bir düzenleme ile yapılmış olup, gerçek sinyalizasyon, trafik ışıkları ve trafik levhaları ile donatılmıştır. Ayrıca, Saray Bisküvi A.Ş. ve Vakfımız işbirliği ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında 173 üniversite öğrencisine burs verilmektedir.